Τα Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου είναι μαζί μας στη 2η σειρά του Talent

Τα Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου είναι ένας πολυδύναμος εκπαιδευτικός οργανισμός που καλύπτει όλες τις βαθμίδες γενικής εκπαίδευσης από την προσχολική ηλικία ως το Λύκειο, εκπαιδεύει 1.600 μαθητές, προσφέρει απασχόληση σε 370 εργαζόμενους και αποτελεί σημαντική πηγή γνώσης, πολιτιστικής δημιουργίας και διδακτικής καινοτομίας. Το  πρόγραμμα του Σχολείου προσφέρει πολλαπλές ευκαιρίες στους μαθητές για ενασχόληση με ποικίλες περιβαλλοντικές, ανθρωπιστικές, κοινωνικές, πολιτιστικές, καλλιτεχνικές, μουσικές, θεατρικές και αθλητικές δραστηριότητες, που αναπτύσσουν τις κλίσεις και τα δημιουργικά τους ενδιαφέροντα, ενώ παράλληλα διαμορφώνουν μια πλούσια, ευχάριστη και ισορροπημένη σχολική ζωή. Είναι ξεκάθαρο πως οι ηγέτιδες κοινωνίες του 21ου αιώνα θα είναι αυτές που θα καταφέρουν να αξιοποιούν τις νέες τεχνολογίες και να ενσωματώνουν δημιουργικά τις επερχόμενες αλλαγές, με στόχο τη μεταμόρφωσή τους, μέσα από τη γόνιμη διαχείριση της πληροφορίας, σε κοινωνίες της γνώσης.

Στο πλαίσιο της συνεργασίας μας, η κα Στέηβη Λιναρδάτου και η κα Έλλη Λιναρδάτου, μέλη της Διεύθυνσης, θα παρουσιάσουν στις 21.10.2023 την ιστορία των 75 χρόνων ζωής των Εκπαιδευτήριων Αυγουλέα-Λιναρδάτου καθώς και το όραμα της ιδρύτριας, Σταυρούλα Αυγουλέα-Λιναρδάτου, που παραμένει μέχρι και σήμερα σημαία του προγράμματος σπουδών. https://www.avgouleaschool.gr/

Recommended Post

ΚΑΝΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ

Εξασφάλισε τη θέση σου στο πρόγραμμα!
Κάνε τώρα την αίτησή σου.
Περιορισμένος αριθμός συμμετεχόντων.

ΚΕΔΙΒΙΜ/ΟΠΑ